пʼятниця, 9 листопада 2018 р.

Тематична лінійка до Дня української мови та писемності

Похожее изображение

Провели лінійку учениці 10 класу Прус Ілона та Семененко Руслана . Допомогу в проведенні заходу надала учитель української мови та літератури  Калієвська Світлана Іванівна. Декламували вірші та співали пісні учні 4, 5 , 8 класів. Мелодійно-лірична пісня лунала з вуст учителя музичного мистецтва Губенко Оксани Володмирівни.

     9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це  свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997 року. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.

Мова — живий організм, який розвивається за своїми законами. Це нетлінний скарб століть, що передається від покоління до покоління і об’єднує минуле й прийдешнє. Це – спадкоємність не лише в межах роду, а й народу. Ще Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.













За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.

Немає коментарів:

Дописати коментар