вівторок, 29 січня 2019 р.

Вшануймо пам'ять Героїв Крут

Похожее изображение








29 січня – День пам’яті героїв Крут. Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі й національній ідеї, а її дата – 29 січня 1918 року – днем національної трагедії.
Багато років тому 300 «мучнів українських» пішло в безсмертя. Юнаки-герої показали приклад мужності, відданос­ті і незборимості духу. Герої не вмирають. Вони живуть у пам'яті і справах наступних поколінь. Будьмо патріотами, любімо свою багатостраждальну матір-Україну. Сьогодні вона, як ніколи, потребує нашої допомоги.
Учитель історії Яцкевич Катерина Іванівна підготувала та провела інформаційні години по класах, з метою ознайомлення учнів з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя.
Студенти Київського університету та юнкери Першої військової школи на станції Крути 29 січня 1918 року в глибокому снігу, при великому морозі, в легкому одязі, з поганим озброєнням п’ять годин стримували навалу багаточисельного ворога. Справжні сини України, потрапивши до полону, не просили помилування, і коли їх вивели на розстріл, вони заспівали «Ще не вмерла Україна».
Бій під Крутами був хоч і невеликою, але значною за своїми наслідками частиною українських визвольних змагань. Саме тому ми, нащадки, повинні зберегти в собі ту непереможну любов до Батьківщини, яку мали студенти і гімназисти, що загинули під Крутами.

Картинки по запросу вшануймо пам'ять героїв крут сайт школи


Дата 29 січня 1918 року увійшла в українську історію як день пам’яті мужніх героїв, що душу й тіло поклали за самостійність, волю та незалежність України. Героїчний бій на залізничній станції Крути під селищем Крути - це жертовність молодих патріотів - українських вояків, студентів і гімназистів. «Понад все вони любили свій коханий край», - писав про крутянців Павло Тичина. Тому метою виховних заходів, які відбулися у школі, стало не тільки вшанування пам’яті студентської молоді, яка віддала життя за Україну, а виховання почуття глибокої поваги до історії України, гордості за наш народ, відчуття свідомого громадянина своєї держави.

Картинки по запросу вшануймо пам'ять героїв крут сайт школи

субота, 26 січня 2019 р.

Урок Образотворчого мистецтва у 5 класі


На уроці образотворчого мистецтва ми разом з учнями виконували ліплення фантастичних тварин. За ініціативою дітей обрали мультиплікаційних героїв - смішариків. 
Учні 5 класу з великим задоволенням ліпили улюблених мультиплікаційних героїв .














четвер, 24 січня 2019 р.

Історичний брейн-ринг


Картинки по запросу історичний брейн ринг гіфка


Традиційно кожного року в нашій школі проходить предметний тиждень історії. Учні 8-11 класів разом з вчителем історії Яцкевич Катериною Іванівною підготувались і провели історичний брейн-ринг. Кожен клас сформував свою команду придумали назву, емблему та девіз команди, озброїлись знаннями з історії України та всесвітньої історії періоду нового часу, яку вони вивчають. Тож у змаганні прийняли участь чотири комади під назвами: «Фортуна» - 8 клас, «Юні Мандрівники» - 9 клас, «Кмітливі» - 10 клас, «Динаміт» - 11 клас.










Змагання між командами проходило в організованій та плідній праці. Учні всіх чотирьох команд показали знання історичних термінів, хронологічну послідовність подій, вміння аналізувати історичні джерела. У складі журі були вчителі – Жайворонок Тетяна Володимирівна, Махун Тетяна Олександрівна та Губенко Оксана Володимирівна.
















Перше місце отримала команда 11 класу - «Динаміт». Вітаємо!
Друге місце отримала команда 9 класу – «Юні Мандрівники».
Третє місце отримала команда 10 класу – «Кмітливі».
Четверте місце отримала команда 8 класу – «Фортуна».



Пам’ятайте: «Хто не знає минулого, не вартий майбутнього»!

вівторок, 22 січня 2019 р.

День Соборності України в школі

З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в школі було проведено тематичну лінійку«Моя Україна соборна і вільна», яку підготували учитель історії Яцкевич Катерина Іванівна та педагог – організатор Губенко Оксана Володимирівна. Учні розповідали про події того часу та декламували вірші, а наприкінці лінійки виконали пісню «Нехай квітує Україна».


Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно – Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.
Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австоро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.
Акт возз’єднання, злуки двох Україн був, швидше, символічним знаком прагнення єдності, бо у керівництві країни спільності тоді не було. «Безпорадність проводу впливала на загальний настрій, — писала сучасниця тих подій, історик Наталя Полонська-Василенко. — Україна, затиснута між двома потужними силами — Антантою з півдня і большевизмом з півночі, — не мала сил для боротьби. Військо розбігалося, ширилося безладдя. У таких умовах пройшла майже непоміченою подія, яка мала велике ідейне значення: свято Соборності України. 22 січня 1919 року на Софійській площі проголошено злуку УНР і ЗУНР… Але під тиском невідрадних подій свято пройшло сухо,тихо».
«Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу», — пролунало 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.
УНР як незалежна держава постала рівно за рік перед цим. ЗУНР (Західно-Українська Народна Республіка) постала в листопаді 1918 року, і відразу ж розпочався процес об’єднання: зазбручанська Українська національна рада надіслала до Києва свою делегацію для переговорів із гетьманом Павлом Скоропадським. Після зміни влади переговори велися з Директорією. 1 грудня 1918 року у Фастові був укладений «передвступний договір» про «злуку обох українських держав в одну державну одиницю». 21 січня 1919 р. в Хусті Всенародні збори ухвалили приєднати до Української Народної Республіки Закарпаття. Наступного дня у Києві в урочистостях з нагоди свята Злуки брала участь делегація — тридцять шість чоловік — Західної області УНР.
22 січня 1973 року в Чорткові на Тернопіллі гурт молоді під орудою Володимира Мармуса вивісив жовто-блакитні прапори (за що хлопців ув’язнили в радянському концтаборі).
22 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши “живий ланцюг” від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту Соборності.


понеділок, 21 січня 2019 р.

Міжнародний день Обіймів



21 січня у всьому світі відзначається одне з найбільш незвичайних свят — Міжнародний день обіймів (International Hug Day).
З обіймів починається життя людини – адже перше, що робить мати після появи свого чада на світ – обіймає його і прикладає до грудей. Обійми супроводжують нас протягом усього життєвого шляху – обіймаються закохані, подружжя, друзі, родичі. Обнімаються, вітаючи один одного, висловлюючи свої почуття. Обійми – символ близькості і любові. Тому присвячене обіймам свято знайшло буквально всенародну підтримку і в світі, і в нашій країні.
Це добре свято було засновано в 1986 році в США, а потім швидко поширилося на всі регіони світу. Кажуть, що придумали це свято студенти. І відповідно до цього свята, обійняти по-дружньому в цей день можна навіть незнайому людину.

За своєрідним «повір'ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. 

Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей.

У нашій школі теж пройшов день Обіймів











Вітаємо всіх з днем обіймів! Випромінюйте радість, даруйте позитив і посмішки. Обіймайтеся частіше і заряджайте всіх скептиків гарним настроєм. Обійми зближують, розфарбовують сірі будні і вносять в життя радісні миті.