четвер, 14 лютого 2019 р.

День всіх закоханих!


Цікаво і активно пройшли в цьому році заходи до дня Святого Валентина з учнями нашої школи . У школі діяла "Пошта Амура", у спеціальну скриньку діти мали змогу опустити свою валентинку, а потім посланці Амура вручали адресату його валентинку. 
На учнів початкової ланки у гуртковій кімнаті чекала колективна розфарбовка у вигляді великого серця, яку вони із задоволенням розфарбували. 





Також у фойе школи була вивішена велика валентинка , на якій усі бажаючі повинні були написати побажання та привітання на День всіх закоханих.




Педагог - організатор Губенко Оксана Володимирівна та учитель фізичної культури Гач Ігор Васильович поєднали та провели чудове свято до Дня усіх закоханих "Під знаком Купідона".
Дітям та вчителям розповіли про історію виникнення свята, як його святкують. Потім проводилися різноманітні конкурси, в яких приймали участь дві команди .
Також проводилися конкурси для болільників, які активно приймали участь, щоб допомогти своїй команді отримати найбільше балів. Свято пройшло цікаво і весело.
Різноманітні конкурси, веселі забави, мелодійні пісні створили атмосферу радості й тепла. Кожен учасник переконався в тому, що День закоханих – свято чудес, яскравих вражень і кохання.




Отже, коротко про це свято.

День святого Валентина, або День закоханих - свято, який 14 лютого відзначають багато людей по всьому світу. У США - c 1777 року, в країнах СНД - з початку 90-x гoдoв.

Історія свята дня святого Валентина бере свій початок з Луперкалій Стародавнього Риму. Луперкалії - фестиваль еротизму на честь богині «божевільного» кохання Juno Februata і бога Фавна (Луперк - одне з його прізвиськ), покровителя стад, який відзначався щороку 14 лютого.

У 494 році н. е.. Папа Геласій I спробував заборонити Луперкалії. Свята, який прийшов на заміну Луперкалії, був призначений небесний покровитель - святий Валентин, якого римський імператор Клавдій II наказав вбити за його проповідницьку діяльність серед молоді. Він був страчений 14 лютого. Клавдій II розсудив, що одружений солдат навряд чи буде хоробрим і запеклим, тому заборонив легіонерам одружуватися. Епіськопі міста Терні Валентин вважав інакше і таємно вінчав закоханих солдатів.

Через деякий час Валентин був схоплений і засуджений до скарбниці. У в'язниці, священик Валентин закохався в дочку чи то свого ката. Але, на жаль, любов Валентина не врятувала, і він таки був страчений 14 лютого приблизно в 270 році нашої ери.

Перед смертю Валентин написав любовний лист своїй коханій, яке закінчив словами «від твого Валентина». Як свідчить легенда, цей лист і поклало початок традиції писати своїм улюбленим листи з зізнаннями в коханні - валентинки.

Велика частина «валентинок» анонімна, не має зворотної адреси, написана справа наліво або лівою рукою. Так прийнято - це додає загадковості. Правда одержувачі потім змушені шукати анонімного посланника, якщо вірять у долю.

Кожен народ відзначає день святого Валентина по-різному. Британці, наприклад, в День святого Валентина посилають любовні послання не тільки друзям і знайомим, але і своїм домашнім тваринам. Японці ж виявилися більш оригінальні - вони переробили 14 лютого в «8 березня для чоловіків», коли подарунки отримують в основному чоловіки.





Немає коментарів:

Дописати коментар